Porady dla kierowców 

Poradnik kierowcy – jak najłatwiej sprzedać używany samochód?

Polski rynek motoryzacyjny oferuje właścicielom samochodów kilka możliwości ich sprzedaży. Można spróbować transakcji na własną rękę – panuje powszechna opinia że właśnie ta forma jest najbardziej opłacalna i przynosi największy zysk. Niestety, prawda jednak często okazuje się być zgoła odmienna – generalnie taka forma sprzedaży jest przede wszystkim bardzo czasochłonna, dodatkowo dochodzą liczne, często nieprzewidziane koszty związane z przygotowaniem samochodu do transakcji jak np. wielokrotne mycie, aby cały czas prezentował się nieskazitelnie. Sytuacja poważnie komplikuje się gdy samochód jest powypadkowy albo niesprawny– wtedy dodatkowo musimy szukać fachowego mechanika i płacić spore sumy za naprawę. Niestety, decydując się na taką formę sprzedaży nie mamy też gwarancji że transakcja dojdzie w ogóle do skutku. Możemy również zostawić auto w rozliczeniu u dealera – aczkolwiek opcja ta dotyczy ona z reguły tylko wybranych modeli kilkuletnich samochodów, ponadto nawet jeśli dealer przyjmie nasz samochód to najprawdopodobniej zaoferuje nawet nie połowę rzeczywistej wartości auta. Dość popularne jest również zostawianie auta w komisie – plusem jest, że kupujący znajdują się właściwie sami. Minusem – nieraz bardzo długi czas realizacji. Samochód potrafi miesiącami stać na parkingu, dodatkowo musimy płacić za każdy dzień jego postoju, na ogół nie mamy możliwości wpływu na czas realizacji sprzedaży, a zyski często okazują się mniejsze niż pierwotnie zakładaliśmy. Najnowszym tworem na rynku motoryzacji są skupy aut – zasada ich funkcjonowania jest bardzo prosta – klient zgłasza się do skupu, umawia z pracownikiem na spotkanie, podczas którego zostaje dokonana wycena samochodu i podpisana kupna-sprzedaży. Sprzedający automatycznie także dostaje gotówkę, do ręki lub na konto, w zależności od własnych preferencji.

Dlaczego więc sprzedaż w skupie jest tak opłacalna i warto się nad nią zastanowić?

Przede wszystkim dlatego, że skupy samochodowe nastawiają się na szybką sprzedaż i minimum formalności. Przyjmują właściwie każdy model samochodu, niezależnie jakiej jest marki i producenta. Skupują również auta powypadkowe i uszkodzone, dzięki czemu klient nie musi poświęcać dodatkowego czasu i pieniędzy na przywrócenie pojazdu do stanu umożliwiającego normalne użytkowanie. Większość skupów zadowala się niską prowizją, zarabiając na ilości transakcji a klient ma szansę uzyskać faktyczną wartość samochodu, pomniejszoną wyłącznie o koszty przygotowania go do sprzedaży. Sprzedając samochód w skupie możemy uzyskać gotówkę już w tym samym dniu w którym skontaktowaliśmy się z doradcą. Pracownicy dopełnią za nas wszelkie formalności, dzięki czemu klient ma problem z głowy i pozostaje mu cieszyć się gotówką.

Jak należy kontaktować się ze skupem?

W samej Warszawie działa wiele takich punktów które na ogół pracują całą dobę, siedem dni w tygodniu. Wystarczy skontaktować się telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie internetowej i umówić z przedstawicielem na dogodny dla siebie termin.

Related posts

Leave a Comment