Porady dla kierowców 

Co robić kiedy nasz samochód jest niesprawny i chcemy się go pozbyć?

Nad tym pytaniem głowi się wielu posiadaczy powypadkowych samochodów. Nasz rodzimy rynek motoryzacyjny oferuje kilka możliwości pozbycia się problemu z kolizyjnym autem, warto zatem rozważyć każdy z nich.

Jakie więc mamy możliwości sprzedaży?

W przypadku kolizyjnych, niesprawnych aut nie warto liczyć, że przyjmie je dealer motoryzacyjny. Pozostaje więc rozważenie naprawy i sprzedaży na własną rękę, oddanie auta do komisu lub do skupu samochodowego. Oczywistym jest, że każda z tych możliwości będzie miała zalety i wady -warto przemyśleć każdą z nich, aby wybrać najbardziej opłacalną. Kusząca propozycja może być naprawa i sprzedaż na własną rękę – teoretycznie w ten sposób mamy szansę zyskać najwięcej. Jest to jednak opcja tylko dla cierpliwych, którzy mają wystarczające fundusze na częste wizyty u mechanika. Wiadomo, że aby znaleźć kupca na swój samochód najpierw musimy go naprawić. Jeżeli mamy swój sprawdzony warsztat, możemy liczyć że mechanik wykona swoją pracę profesjonalnie, w możliwie krótkim czasie nie zdzierając z nas jednocześnie wysokich sum. Niestety, wciąż nie mamy pewności że mimo naszych starań w ogóle znajdzie się kupiec, a często i tak zmuszeni jesteśmy oddać auto za bezcen. Podobnie sytuacja wygląda w momencie w którym planujemy zostawić nasze auto w komisie. Tu również wcześniej musimy nasz samochód doprowadzić do pełnej sprawności żeby znalazł się jakiś kupiec. Zaletą jest z pewnością, że nie musimy na własną rękę szukać nabywcy, to on znajduje się sam, niestety nie zawsze dzieje się to tak szybko, a dodatkowo musimy ponosić koszty chociażby za postój auta w komisie. Właśnie na potrzeby takich klientów, którzy nie mają czasu i pieniędzy oraz chcą szybko pozbyć się problemu odpowiadają skupy aut. W odróżnieniu od dealerów czy komisów, przyjmują one właściwie każdy nie starszy niż 15-sto letni, zarejestrowany w Polsce pojazd, bez względu na markę, model a nawet stan techniczny. A dzięki temu, że w samej Warszawie funkcjonuje kilkanaście takich skupów i wciąż powstają nowe oferują one naprawdę konkurencyjne ceny i bardzo krótki czas realizacji. Dodatkowo gwarantują one darmową wycenę, nawet jeśli do transakcji nie dojdzie oraz bezpłatny transport naszego auta na miejsce skupu.

Na jaką możliwość się zdecydować?

Aby podjąć mądrą decyzję o tym, jak sprzedać nasze powypadkowe auto warto zastanowić się, jakiej sumy za nie oczekujemy i czy możemy czekać na gotówkę. Dobrym rozwiązaniem jest poznać ofertę wielu skupów i skontaktować się z jego pracownikami osobiście, aby przekonać się że jest to najprostsza i najbardziej opłacalna opcja dostępna na polskim rynku motoryzacyjnym.

Related posts

Leave a Comment